Het bedrijf Desotec in Roeselare heeft een nieuwe -vierde- reactieve oven op kool voorgesteld. Desotec is gespecialiseerd in oplossingen voor zuivering.
Met de nieuwe koolfilterinstallatie zal Desotec ook meer klanten uit het buitenland, en zelfs van buiten de Europese Unie kunnen aantrekken. Het bedrijf reactiveert bij hun zuiveringsproces verzadigde actieve kool, iets wat anders alleen verbrand of gestort kan worden. Met die koolfilterinstallatie levert Desotec dus ook nog een bijdrage in het terugdringen van de CO2-uitstoot.
Extra jobs
Het bedrijf kreeg eerder twee en een half miljoen euro steun van de Vlaamse regering om een vierde koolfilterinstallatie te realiseren. Alles samen gaat het om een investering van 18 miljoen euro. De oven moet klaar zijn tegen begin volgend jaar.
Bij Desotec komen er dankzij de installatie nog eens 70 jobs bij.
Taalfout opgemerkt?
Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?