Nieuws

Deceu­nin­ck ver­vier­vou­digt PVC-recyclagecapaciteit

Deceuninck Groep heeft in Diksmuide een gloednieuwe recyclagefabriek in gebruik genomen. Dat laat het bedrijf toe om op termijn tot 45.000 ton PVC per jaar te recycleren, ofte een verviervoudiging van de huidige capaciteit.

Deceuninck was al actief op recyclagesite in Diksmuide, maar een forse investering zorgt er nu voor dat er op termijn tot 45.000 ton PVC per jaar zal kunnen verwerkt, waarmee het de grootste PVC-recyclagesite van West-Europa is. Hoeveel de groep investeerde en hoeveel er op dit moment exact wordt gerecycleerd op de site wou het bedrijf niet kwijt.

Het te recycleren materiaal zal afkomstig zijn van de collectie van postindustrieel afval, zowel afkomstig van eigen productie-afval maar ook snijresten van klanten, alsook van de enorme hoeveelheid PVC-ramen van de eerste generatie die inmiddels 30 tot 40 jaar oud zijn en die in de komende jaren geleidelijk aan vervangen zullen worden.

Met de installatie wil Deceuninck ook een ecologische stap zetten en duurzamer worden. Dankzij de hoge recycleerbaarheid van PVC kan het bijna eindeloos gerecycleerd en hergebruikt worden zonder kwaliteitsverlies. Tenslotte zal de recyclagefabriek van Deceuninck jaarlijks meer dan 2 miljoen ramen behoeden voor de stortplaats of verbranding.

"Deze investering onderstreept de ecologische ambities van zowel Deceuninck als onze klanten. Het stijgend gebruik van gerecycleerd materiaal zal de ecologische voetafdruk van onze producten en onze productieprocessen verder verminderen. Bovendien zal het onze afhankelijkheid van nieuwe grondstof verminderen en de negatieve effecten van schommelende grondstoffenprijzen in zekere mate reduceren", aldsu CEO Francis Van Eeckhout.

Belga

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?