Betoging: beperkte hinder bij Daikin, grote hinder in haven Zeebrugge
Vooral in bedrijven met veel personeel kan - door de betogingsoproep van morgen in Brussel - de productie in het gedrang komen.
Bij Daikin in Oostende verwachten de bonden 10 procent afwezigheid. Bij landbouwmachinefabrikant CNH in Zedelgem was voor morgen geen productie gepland, de werknemers zijn dan economisch werkloos. Toch zal daar vanaf morgenvroeg ook een piket aan de poort staan.
In veel andere bedrijven is het koffiedik kijken wat de impact wordt. De Lijn bijvoorbeeld raadt reizigers aan om via sociale media te volgen hoe groot de hinder is.
Havenarbeiders
De helft van de havenarbeiders in de Haven van Zeebrugge zal morgen niet werken. Ze uitten daarmee hun onvrede over de plannen van de Vlaamse en federale regering, maar ook over de wet-Major die nog steeds niet is bijgesteld.