Nieuws

Belg eet 25 kilo vis per jaar

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Belgen houden van vis. Gemiddeld eten ze 25 kilo vis per jaar. Dat is te horen op Sea Food Global Expo in Brussel.

Dat is de grootste vakbeurs ter wereld voor de vis-en zeevruchtenindustrie.  Heel wat bedrijven van aan onze kust tekenen present, vooral uit Oostende en Zeebrugge. In de sector met zo’n 270 bedrijven in ons land werken ruim 2.000 mensen. De bedrijven halen een gezamenlijke omzet van 1,1 miljard euro. Ter vergelijking: in Nederland gaat het om 4,4 miljard euro.

'Voorloper op vlak van kwaliteit'

De Belgische industrie is voorloper op het vlak van kwaliteit, is te horen op Seafood. Het gaat om een mix van gevangen vis en gekweekte vis.  De gemiddelde jaarlijkse consumptie in ons land stijgt. De Belgen zijn grote consumenten op Europees niveau:  ze eten gemiddeld 25 kilo vis per persoon per jaar. Het Europese gemiddelde is 21,8 kilo.

Kabeljauw meest populair

In 95 procent van de gezinnen staan geregeld vis of schaaldieren op het menu. Senioren zijn echte liefhebbers: hoe ouder, hoe meer vis ze lusten, blijkt uit onderzoek. Kabeljauw is de meest populaire vissoort, en dan zalm, goed voor de helft van de verkoop.

Stefaan Kerger