Nieuws

Ander­maal com­mo­tie rond Cla­re­bout Potatoes

2016-08-30 00:00:00 - Andermaal commotie rond Clarebout Potatoes

In Nieuwkerke blijft er commotie rond het aardappelverwerkend bedrijf Clarebout Potatoes.

De voorbije dagen was er weer beperkte geurhinder en nu is er ook verontwaardiging over de nabijgelegen hoeve Delbee waar het bedrijf aardappelen op slaat. De vergunning hiervoor blijkt al jaren verstreken  terwijl onlangs nog een nieuwe bouw- en milieuvergunning voor de hoeve is aangevraagd. Die procedure loopt nog maar toch zijn er vandaag al werken gestart.

De Vlaamse milieu-inspectie was vandaag op bezoek in het bedrijf om de recente reukginder te onderzoeken.  Vermoedelijk gaat het om een tijdelijk probleem met biogas. De inspectie volgt het bedrijf op de voet. 

Over de werken aan de hoeve zegt het bedrijf dat het alleen de bestaande vloeren aan het herstellen is, en dat daar geen vergunning voor nodig is. De gemeente onderzoekt intussen of alles volgens het boekje verloopt. 
 

Karl Vandenberghe

karl.vandenberghe@focus-wtv.be

Karl Vandenberghe