78 honden in beslag genomen
Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.
In opdracht van de inspectie dierenwelzijn zijn bij een hondenkweker in Ruiselede en Ardooie 78 honden in beslag genomen.
De kweker voldeed op de twee locaties niet aan de voorwaarden waaraan een hondenkwekerij moet voldoen. Een vijftigtal van de in beslag genomen honden krijgt opvang in het dierenasiel in Zwevegem. Het gaat om rashonden: dalmatiërs, cocker spaniëls en beagles.
Er komen al jarenlang klachten tegen de kwekerij, die al vijf keer haar erkenning verloor. De dieren zouden verwaarloosd zijn en de hygiëne is ondermaats. Onlangs kreeg de eigenares een uitbatingsverbod, maar ze bleef gewoon verder doen. Daarop besliste Vlaams minister van dierenwelzijn Ben Weyts (N-VA) om de kwekerij te ontruimen.
De uitbaatster verzette zich gisteren hevig tijdens de ontruiming en moest zelfs even in de boeien worden geslagen.
Gaia heeft intussen een strafklacht ingediend tegen de hondenfokkerij.