Nieuws

Wer­ken aan Con­ser­va­to­ri­um in Brug­ge gestart

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Deze week zijn de renovatiewerkzaamheden aan het Conservatorium in Brugge gestart. De kostprijs bedraagt 4,1 miljoen euro.

Het beschermde gebouw uit 1742 wordt toegankelijker en gebruiksvriendelijk mét veel aandacht voor akoestiek en duurzaamheid. Er worden ook veel energiebesparende maatregelen genomen. De werken zullen lopen tot eind 2021.

Schepen van Patrimoniumbeheer en Energie Minou Esquenet: “De grondige renovatie bestaat uit functionele aanpassingswerkzaamheden, met aandacht voor brandveiligheid en het verbeteren van de akoestiek in alle klaslokalen. Daarnaast zal de verbouwing ervoor zorgen dat het gebouw maximaal wordt ingezet, zodat de ruimte ook de goede organisatie van het Conservatorium ondersteunt. Hiervoor worden onder meer de administratieve ruimtes en de personeelslokalen grondig herbekeken. Bijkomend wordt ook voorzien in een nieuwe polyvalente zaal en een opdeelbare muziekklas.”

Er studeren 1.900 mensen aan het Conservatorium in Brugge. Je kan er muziek, woord en dans volgen.

Ben Storme

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?