Nieuws

Vijf jaar voor oppoet­sen Thermae

2016-05-05 00:00:00 - Vijf jaar voor oppoetsen Thermae

Het stadsbestuur van Oostende pakt samen met de Vlaamse Overheid het restauratiedossier van het Thermae Palace Hotel en de Koninklijke Gaanderijen aan. De stad wil de restauratie in vijf jaar af hebben.

De Vlaamse regering keurde gisteren het 'Eau-Tel' dossier goed. Het restauratiedossier ‘Eau-Tel’ dat nu voorligt, biedt een structurele oplossing voor het kroonjuweel - eigenlijk de twee parels – van de Oostendse kust. Het Thermae Palace Hotel en de Koninklijke Gaanderijen worden in dit project volledig gerestaureerd.

Samen met de Vlaamse overheid is er afgesproken dat er een internationale wedstrijd komt om kandidaat investeerders te vinden. Volgens de stad moet het gebouw geen Oostends eigendom blijven. Het belangrijkste is dat er garanties komen op een mooie restauratie en een kwaliteitsvolle uitbating van een modern hotel. 

De volledige kostprijs van dit project bedraagt volgens een eerste raming +/- 40 miljoen euro. Hiervan is 25 miljoen euro voorzien voor de restauratie en 15 miljoen euro voor de verbeteringswerken.

Sander Van Nieuwenhuyse