Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.
51 mensen met de de naam 'van Eyck' kregen zaterdag gratis een VIP-rondleiding in het Historium in Brugge. Het Historium zet dit jaar de Vlaamse kunstschilder Jan van Eyck in de kijker en ging daarom op zoek naar zijn naamgenoten.
Uit het hele land zakten naamgenoten van de schilder af naar Brugge. Onder hen bevonden zich uiteindelijk ook vijf Jan van Eycks.
Recordpoging
Op de Brugse markt gingen alle van Eycks eerst samen op de foto voor een recordpoging. Ook burgemeester Dirk de Fauw en schepen Philip Peirens waren erbij. Daarna kon de rondleiding van start gaan.
Middeleeuws liefdesverhaal
In het Historium gaan bezoekers mee op avontuur met Jan van Eyck en zijn leerjongen. Via verschillende themakamers en virtual reality kan je er zijn liefdesverhaal beleven dat zich afspeelt in de Brugse middeleeuwen.
Bekijk hierboven het verslag van de actie!