Nieuws

Pre­mi­è­re Dag­boek van een Soigneur’

Vanavond gaat ‘Dagboek van een Soigneur’ in première in Wevelgem. Dat is de nieuwe voorstelling van Theater Antigone. 

De  voorstelling schetst op een indringende manier de haat-liefdeverhouding tussen twee broers, een ex-wielrenner en een ex-verzorger. Het theaterstuk is een grensoverschrijdend project van Wevelgem en het Noord-Franse Roubaix.

'De koers zal altijd overwinnen'

De twee rasacteurs Lucas Van den Eynde en Jos Verbist hangen op hun manier een ontluisterend beeld van het wielrennen op.

"Hoe meer je je verdiept in het koersgebeuren, hoe meer je enkele illusies kwijt raakt. We hebben nogal wat gesprekken gevoerd met soigneurs en oud-renners en ook veel boeken gelezen. Maar daartegenover staat wel dat de koers te allen tijde zal overwinnen, want de mensen willen gewoon iedere keer opnieuw een winnaar zien", zo vertelt Lucas Van den Eynde.

De redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?