Nieuws

Pati­ën­ten getui­gen over kan­ker tij­dens theaterstuk

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

In Oostende is een theaterstuk opgevoerd dat kanker meer bespreekbaar kan maken. Het initiatief komt van de Koninklijke Villa in Oostende. Dit gezondheidscentrum en zorghotel staat open voor mensen met kanker.

In het stuk ‘Ik ben kankerpatiënt. Er alors?’ getuigen een aantal patiënten over de ziekte en hoe kanker hun leven heeft veranderd. Alle thema's komen aan bod: de haat-liefde verhouding met de pruik, de impact van de ziekte op relatie(s),het warm en soms minder warm contact met zorgverleners, maar vooral over hoe kanker de patiënten brengt waar ze nu staan en hoe het voelt om in "extra-time" te leven. Kortom, alle thema's die verband houden met kanker komen aan bod.

Dit theaterstuk was een droom van Ilse Avereyn toen ze als kankerpatiënte in de Koninklijke Villa verbleef. “Het is zo dat ik tijdens mijn ziekteperiode heel veel geschreven heb. Ik heb een blog bijgehouden. Ik merkte tijdens de revalidatieperiode in de Koninklijke Villa dat ook andere lotgenoten dingen op papier zetten. We vonden dat eigenlijk een heel leuk idee om daar mee naar buiten te komen omdat er nog op heel wat thema’s een taboe rust.”

Het is de bedoeling dat heel Vlaanderen kennismaakt met het theaterstuk.

 

Bernard Vanneuville

bernard.vanneuville@focus-wtv.be

Bernard Vanneuville