Nieuws

Na strip­stand­beel­den nu strip­ge­vels in Middelkerke

2016-06-21 00:00:00 - Na stripstandbeelden nu stripgevels in Middelkerke

Na een galerij met stripstandbeelden op de zeedijk investeert Middelkerke nu in stripgevels.

Nog dit jaar worden de eerste twee stripgevels geschilderd. Daarmee start het gemeentebestuur een nieuwe traditie waarbij er jaarlijks een nieuwe gevel zal worden onthuld. Op de gevels staan taferelen met bekende stripfiguren. Daarna zullen de gevels met elkaar verbonden worden door een kindvriendelijke fietsroute. “We hebben ons hierbij laten inspireren door andere steden zoals Brussel waar stripgevels jaarlijks duizenden bezoekers trekken. We zijn ervan overtuigd dat we hiermee investeren in de positieve toeristische uitstraling van onze gemeente.” aldus burgemeester Janna Rommel-Opstaele.

Lucky Luke en Robbedoes

De tekeningen op de gevels die dit jaar worden beschilderd zijn die van Lucky Luke en Robbedoes. Lucky Luke wordt dit jaar 70 jaar en werd oorspronkelijk getekend door Kortrijkzaan Morris. Hij overleed in 2001. Lucky Luke komt op de gevel van het polyvalent centrum De Branding.

De tekening met Robbedoes zal verschijnen op een muur van het gemeentelijk gebouw Calidris in Westende. Daardoor blijft het stripgebeuren niet beperkt tot Middelkerke, maar wordt het uitgebreid naar Westende. Hanco Kolk zal de tekening maken. Hij is door uitgeverij Dupuis gevraagd een album te maken in de bijzondere reeks 'Robbedoes door...', dat zijn albums met een auteursvisie op de populaire serie 'Robbedoes en Kwabbernoot'.

Niet goedkoop

Zowel de gemeente Middelkerke als Toerisme Middelkerke vzw trekken de komende jaren belangrijke budgetten uit om te investeren in het stripgebeuren. “Het klopt dat deze projecten niet goedkoop zijn. We willen een kwalitatief verhaal vertellen dat jaren mee gaat.  Een stripgevel kost ongeveer evenveel als een stripstandbeeld op de dijk. Voorlopig komen er geen stripstandbeelden bij. Het budget dat zo vrij komt, wordt besteed aan de stripmuren.” aldus schepen van toerisme Michel Landuyt.

De redactie