Nieuws

Man wil met gra­naat­hul­zen saxo­foon maken

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Op de vooravond van Wapenstilstand lanceert de saxofoonbouwer Adolphe Sax en Compagnie een oproep voor de inzameling van granaathulzen uit de Eerste Wereldoorlog.  

Daarmee wil zaakvoerder Karel Goetgebeur uit Brugge een beperkte reeks van 193 saxofoons maken. Enkele van die muziekinstrumenten veilen ze later voor het goede doel, onder meer voor de Zonnegloed in Vleteren.

Het project krijgt de naam Sax for Pax mee,  verwijzend naar de Pax-Poort in Diksmuide.  Op het instrument komt onder meer een gravure met een afbeelding van het monument, de IJzertoren, de Dodengang, Tyne Cot en de Menenpoort.  De inleg van de toetsen, normaal van parelmoer, zullen gemaakt worden uit houten geweerkolven.  Adolphe Sax en Compagnie roept particulieren, lokale besturen en bedrijven op om hun schouders te zetten onder het project.

De redactie