Nieuws

Klein Enge­land Bevrijd’ in Kler­ken over de bevrij­dings­da­gen tij­dens WO II

Je moet ingelogd zijn om gratis livestreams en video’s te kunnen bekijken.

Zaterdag organiseerde The Secret War Museum in Klerken samen met de Vriendenkring Vredesmolen Klerken en vzw Frontleven het evenement 'Klein Engeland Bevrijd'. In en rond het museum kan je verschillende taferelen aanschouwen van de bevrijdingsdagen tijdens de Tweede Wereldoorlog. 

Bezoekers die langskwamen gingen op een tijdreis doorheen het woelige jaar 1944. In die tijd kreeg de gemeente Houthulst de bijnaam 'Klein Engeland' door de vele verzetsactiviteiten. 

Op een historisch correcte wijze wordt door een 60-tal figuranten uitgebeeld hoe Duitse bezetters terugtrokken, hoe burgers zich behielpen, hoe het gewapende verzet tevoorschijn kwam en hoe tenslotte de geallieerden onze vrijheid terug schonken. 

"Hiermee proberen we bevrijders en de verzetsmensen te herdenken en hun verhalen in de kijker te zetten. Vooral de geschiedenis van het verzet is door velen vergeten. Dit proberen we met ons museum en deze evocatie terug in de belangstelling te brengen", vertelt Brecht Schotte van het Secret War Museum. 

Redactie

Taalfout opgemerkt?

Heb je een taal- of schrijffout opgemerkt in dit artikel?