
Eind volgende week gaat het Gruuthusemuseum tot 2018 dicht voor een langdurige restauratie.
Het gaat om de tweede fase van de werken, waarbij ondermeer de reiegevel wordt aangepakt, samen met de daken, de glasramen in lood en unieke schilderingen op de zolder. De sluiting gaat gepaard met een groot feest.
Gruuthuse, het stadspaleis van de heren van Gruuthuse, werd gebouwd in de vijftiende eeuw en bevat een unieke collectie sierkunst uit Brugge.Zeven jaar geleden werden de gevels aangepakt, nu breekt de tweede fase van de restauratie aan. De werken kosten 1,8 miljoen euro. De stad legt zelf 400.000 euro op tafel.
Museumplein
Het museum zal vier jaar gesloten zijn. Op de laatste dag, op zondag 29 juni, mag iedereen gratis binnen tijdens "Museumplein". Dan kan je ook terecht in het Arenthuis voor de expo Virtuoos Maniërisme, en op de zolder van het Sint-Janshospitaal voor de tijdelijke installatie van Boltanski over het mijndorp La Grand Hornu.