Nieuws

Café Para­dis één van de blik­van­gers op TAZ

2015-08-04 00:00:00 - Café Paradis één van de blikvangers op TAZ

Een patisserie op de Zeedijk in Oostende is het ideale kader voor de voorstelling "Café Paradis" tijdens Theater aan Zee.

Het stuk is gebaseerd op het leven en werk van de Oostenrijkse journalist en auteur Joseph Roth.  Als Jood op de vlucht voor de nazi’s verbleef hij in 1936 enkele maanden in Oostende.

Café Paradis is gebaseerd op de biografie die Els Snick uit Oostrozebeke schreef over Joseph Roth. Dat de voorstelling in een koffiehuis plaats vindt is een deel van zijn levensverhaal. "Hij leefde van café naar café", zegt zij. "Hij had geen thuis en was als Jood op de vlucht. Hij heeft zich doodgezopen in Parijs in een café".  De voorstelling is ook een verwijzing naar het actuele migratieprobleem.

De redactie